Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem? Jak dobrać odpowiedni tanzanit do białego złota.

Jeżeli upewniłeś się, że osoba, z którą wiążesz swoją przyszłość to ta jedyna, do tego w waszych rozmowach często pojawia się temat ślubu,  jest to odpowiedni moment aby się oświadczyć. Z doświadczenia wiem, że temat zakupu pierścionka zaręczynowego może dostarczyć nie lada problemów i pochłonąć ogrom czasu.  Dlatego dobrą propozycją jest wykonanie pierścionka zaręczynowego własnego projektu.  Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem będzie oryginalnym pomysłem w dobrym guście.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi?

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem uczucia, niekoniecznie najważniejszym elementem oświadczyn, dlatego ważniejszym od jego wartości będzie  indywidualny charakter i estetyczny wygląd. Pierścionek zaręczynowy powinien być elementem zwieńczającym ten  wyjątkowy dzień.  Z pewnością ważniejsza będzie oprawa, nastrój i miejsce zaręczyn. Nasza uwaga powinna skupić się wyłącznie na wybrance, nie na zaprzątaniu sobie głowy myślami czy spodoba się pierścionek. Większość Pań uważa swój pierścionek zaręczynowy za najpiękniejszy na świecie, bez względu na jego wartość czy wygląd.

Fot. Przykłady pierścionków zaręczynowych z białego złota o różnej formie szlifu użytego tanzanitu.

Jak zaskoczyć wybrankę oryginalnym pomysłem

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem własnego projektu  daje większą możliwość wyboru półproduktów wyższej jakości, a przy tym zaoszczędzenie na olbrzymich marżach sieci jubilerskich.  Przy zakupie tanzanitu do wykonania pierścionka zaręczynowego wystarczy wydać około 500 -700zł na kamień bardzo dobrej jakości i odpowiednich rozmiarach.

Przykładem  takiego kamienia może być 1,5 ct tanzanit o wymiarach 8 x 6.5 x 3.7 mm.  Do ceny pierścionka należy doliczyć wartość metalu ok. 400zł oraz opłatę za wykonanie – zwykle 300 – 400zł. Sumaryczna wartość oryginalnego pierścionka zaręczynowego z tanzanitem i białym złotem będzie  mieścić się w granicy 1200 – 1500zł.  Jest to jeden z przykładów najbardziej ekonomicznego rozwiązania dającego doskonały efekt zarówno wizualny, jak i prestiżowy, gdyż ofiarowany pierścionek nie będzie efektem masowej produkcji. Najczęściej wybieranymi tanzanitami na pierścionek zaręczynowy są kamienie ok. 1-2 karatowe o okrągłej, owalnej lub poduszkowej formie szlifu. Chętniej kupowane są kamienie o intensywnie fioletowej barie, ale też niebiesko zabarwione tanzanity cieszą się dużą popularnością. Dlatego najwięcej tanzanitów w naszej ofercie znajduje się w tym właśnie zakresie barw.

Fot. W cenie 1500 zł w sieciowych salonach jubilerskich można otrzymać prosty wzór pierścionka zaręczynowego z białego złota próby 585 i diamentem 0,06 ct . Można też wcześniej nabyć wyjątkowy tanzanit i z pomocą jubilera stworzyć małe dzieło sztuki.

Rozwiązanie problemu z rozmiarem pierścionka zaręczynowego

Dużym plusem wykonania pierścionka własnego projektu jest dopasowanie do podanego rozmiaru.  W salonach często zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru pierścionka jest dodatkowo płatne.

Gdy liczy się czas

Warto wcześniej zaplanować zakup kamienia oraz uzyskać wstępną wycenę i termin realizacji u jubilera. Rozwiązanie to jest mniej komfortowe od zakupu gotowego produktu z lady, jednak uzyskany efekt z pewnością jest wart poświęconego czasu.

Fot. Proces wykonania pierścionka zaręczynowego z tanzanitem trwa zwykle od kilku do kilkunastu godzin.